Home Phone

ماموگرافی

انجام ماموگرافی سالیانه بهترین روش در مبارزه با سرطان پستان است.

 

مزایای ماموگرافی دیجیتال

برخلاف بخش های دیگر بدن، پستان عمدتاً از بافت نرم تشکیل شده است. هنگامی که به این بافت نرم اشعه ایکس تابانده می شود، تصویر ایجاد و مه آلود می باشد. این امر تشخیص لکه های کوچک را که میکرو کلسیفیکاسیون (نقاط ریز حاوی رسوب کلسیم) نامیده می شود و هم چنین دیگر نشانه های ظریف بیماری را در مراحل اولیه دشوار می سازد.
در ماموگرافی دیجیتال رادیولوژیست میتواند تصویر الکترونیک پستان را به کمک مانیتورهای مخصوص و با وضوح بالا مشاهده کند. امکان بهینه سازی و تنظیم تصاویر یکی از مزیت های اصلی رادیوگرافی دیجیتال است. پزشک می تواند روشنایی تصویر را تنظیم کند، کنتراست را تغییر دهد و با زوم کردن، تصویر درشتی از ناحیه مورد نظر داشته باشد. این امکانات به رادیولوژیست ها این توانایی را میبخشد که تفاوت های پنهان را که در فیلم رادیولوژی قابل مشاهده نیستند مشاهده کنند.
یکی دیگر از مزیت های ماموگرافی دیجیتال نسبت به روش های قبلی، کاهش نیاز به عکس برداری مجدد به علت زیاد یا کم بودن تاباندن اشعه است. این امر باعث کاهش زمان و هم چنین کاهش تاباندن اشعه به بیمار خواهد شد.
تصاویر ماموگرافی دیجیتال به علت ماهیت الکترونیک بودن آنها قابلیت ذخیره شدن، گرفتن نسخه های متعدد بدون از دست دادن اطلاعات و انتقال آسان بدون وابستگی به یک فیلم اصلی را دارد.

چه کسانی باید برای ماموگرافی مراجعه کنند؟

توصیه می شود تمام زنان بین سن سی و پنج تا چهل سال یک بار غربالگری ماموگرافی داشته باشند. از شروع چهل سالگی زنان باید سالیانه تحت برنامه غربالگری ماموگرافی قرار بگیرند. کسانی که عوامل ریسک این بیماری برای آنان بالاست، علاوه بر برنامه سالیانه ماموگرافی، میبایست با نظر پزشکشان تحت برنامه های ویژه غربالگری قرار گیرند.

راه های کاهش ریسک ابتلا به سرطان پستان

تحقیقات نشان میدهد که موارد مشخصی وجود دارد که با رعایت آنها میتوان ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش داد:

  • عدم مصرف الکل
  • عدم مصرف سیگار
  • ورزش منظم
  • حفظ وزن مناسب
  • عدم استفاده از هورمون درمانی پس از یائسگی
  • آزمایش ماهیانه پستان توسط خود شخص در هفته پس از اتمام قاعدگی

خدمات مجموعه توسکا در ماموگرافی

مجموعه توسکا با استفاده از دستگاه هالوژیک، یکی از بهترین برندهای جهان، بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می‌دهد. برای هماهنگی با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *