• آیا ریپورت سی تی اسکن رو در سایت میگذارید؟

  ( اين سوال در 114 روز و 10 ساعت و 17 دقیقه پیش مطرح شد و 87 روز و 18 ساعت و 5 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  با سلام. گزارش های خودتان را میتوانید از طریق تلگرام و یا واتس اپ دریافت کنید.
 • سلام..1 برای تشخیص و عکسبرداری از کف پای صاف کدام ازمایش بهتر است؟2برای نشان دادن بیرون زدگی ارنج دست کدام ازمایش مناسبتر است؟

  ( اين سوال در 297 روز و 18 ساعت و 2 دقیقه پیش مطرح شد و 252 روز و 5 ساعت و 1 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  برای عکسبرداری از کف پا جهت تشخیص صافی غیر طبیعی کف پا معمولاً رادیوگرافی در حالت ایستاده از کف پا بصورت نیم رخ استفاده می شود.در برخی موارد اسکن کف پا بصورت ایستاده نیز راهگشا می باشد.همچنین جهت ارزیابی شکل طبیعی مفاصل از جمله مفصل آرنج معمولاً اولین قدم رادیوگرافی روبرو و نیمرخ می باشد.
 • آیا انجام چند نوبت ام آر آی برای بدن ضرر دارد؟

  ( اين سوال در 141 روز و 18 ساعت و 47 دقیقه پیش مطرح شد و 141 روز و 23 ساعت و 9 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  خیر. خوشبختانه MRI بعلت استفاده از میدان مغناطیسی برای تصویربرداری و نداشتن تابش اشعه؛ مضر نیست و تعداد دفعات انجام آن محدودیت خاصی ندارد.
 • نتیجه انجام سی تی اسکن پارانازال چند وقت پس از انجام آن حاضر میگردد؟ با سپاس

  ( اين سوال در 154 روز و 15 ساعت و 59 دقیقه پیش مطرح شد و 142 روز و 4 ساعت و 39 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  سلام. کلیه ی پاسخ دهی های مرکز (بجز برخی آزمون های تخصصی) حداکثر 48 ساعت پس از انجام می باشند.
 • با سلام.برای انجام سی تی آنژیو برای کودک13 ماهه چه گونه است؟یعنی چه اقداماتی انجام میشود؟

  ( اين سوال در 199 روز و 12 دقیقه پیش مطرح شد و 191 روز و 1 ساعت و 18 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  با سلام. برای انجام چنین آزمونی معمولاً نیاز است تا مدارک قبلی بیمار بهمراه درخواست پزشک ارجاع دهنده به مرکز ارائه گردد. همچنین مشاوره با پزشک متخصص بیهوشی انجام شده و با نظارت رادیولوژیست آزمون سی تی آنژیوگرافی تحت بیهوشی انجام می شود.
 • سلام ، شما طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی هستید یا نه؟ کلا طرف قرارداد چه بیمه هایی هستید؟

  ( اين سوال در 214 روز و 6 ساعت و 41 دقیقه پیش مطرح شد و 211 روز و 13 ساعت و 43 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  با سلام. مرکز تصویربرداری پزشکی توسکا طرف قرارداد بیمه های زیر می باشد:- بیمه تامین اجتماعی-بیمه نیروهای مسلح- بیمه خدمات درمانی- بیمه صندوق بازنشستگان کارکنان صنعت نفت
 • ام آر آی با تزریق به چه صورتی انجام می شود و چه فرقی با ام آر آی بدون تزریق دارد؟

  ( اين سوال در 276 روز و 19 ساعت و 59 دقیقه پیش مطرح شد و 277 روز و 20 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  در بسیاری از موارد پزشک به دلایل مختلف برای بیمار درخواست انجام ام آر آی با تزریق ماده کنتراست می نماید.از جمله دلایل چنین درخواستی می توان به تشخیص میزان خونرسانی به بافت های نرمال و ایجاد تمایز با بافت ها و ضایعات پاتولوژیک اشاره نمود. همچنین جهت بررسی بسیاری از ضایعات فضاگیر مانند تومورها و تشخیص و افتراق خوش خیم یا بدخیم بودن بیماری ها استفاده از این روش کاربرد دارد.تزریق ماده کنتراست روشی مطمئن و کنترل شده است. در این موارد پرستار در بخش ام آر آی از طریق رگ روی دست شما یک آنژیوکت را متصل نموده (همانند مواقع تزریق سرم) و در حین انجام ام آر آی ماده کنتراست را به شما تزریق می نمایند. حجم تزریق ماده کنتراست در ام آر آی بسیار ناچیز و در حدود 10 الی 15 سی سی می باشد.قبل از تزریق ماده کنتراست بهتر است بیمار در حدود 3-4 ساعت از مصرف مواد غذایی خودداری نماید.
 • چه تفاوتی میان ام آر آی مغز دیفیوژن و ام آر آی مغز معمولی وجود دارد؟

  ( اين سوال در 295 روز و 22 ساعت و 12 دقیقه پیش مطرح شد و 291 روز و 14 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  سلام. یک ام آر آی مغز شامل تعدادی سکانس مجزا از یکدیگر است که در جهت های مختلف از بافت مغز تصویر ایجاد می کنند. دیفیوژن در ام آر آی مغز یک سکانس می باشد که علاوه بر سایر سکانس های معمول در ام آر آی مغز می تواند برای بیمار بر حسب سابقه ی بیماری و شرح حال یا علائم بالینی ایشان انجام شود و بخصوص در موارد مشکوک به سکته های مغزی، تومورها، کیست یا آبسه های مغزی و ... اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص آن ضایعه به رادیولوژیست و پزشک ارائه می دهد.لازم به ذکر است که در مرکز تصویربرداری توسکا برای تمامی موارد نسخه های درخواست شده از مغز؛ سکانس دیفیوژن یا DWI انجام می شود و بصورت چاپ شده ارائه می گردد.

ساعات کار مرکز

شنبه الی چهارشنبه                    24:00 - 7:00
پنجشنبه                                     19:00 - 7:00

آدرس و تلفن

   تهران - چهارراه پاسداران - خیابان شهيدكلاهدوز(دولت ) - بعد از اختياريه - پلاك 81

  خط ویژه :  74605

   info@tooskaimaging.com